Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Warsztaty animacji poklatkowej

28

wrz

11:00

Warsztaty animacji poklatkowej

CKiS "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich

Zgłoszenia: 33 851 03 51, centrumkossak@gmail.com

Spotkanie adresowane jest do grupy przedszkolnej lub szkolnej z gminy Brenna (zakres wiekowy 5-13 lat). Grupa może liczyć maksymalnie 20 osób.
Czas trwania  – 3 godziny.

Na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty animacji poklatkowej to świetna propozycja spędzenia czasu dla całych rodzin. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów jest okoliczna przyroda, a dokładnie awifauna – czyli ptaki.

Przebieg zajęć został dostosowany do wieku uczestników. Zostały stworzone osobne stanowiska do animacji dla dzieci młodszych i starszych:



Film animowany. Warsztat animacji stop motion (uczestnicy w wieku powyżej 10 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa. Warsztat to praca nad stworzeniem filmu animowanego. Może to być film opowiadający historię miejsca, gdzie realizowane są warsztaty, może być autorski – stworzony podczas warsztatów. W przypadku „tematu wolnego” będziemy inspirować uczestników fragmentami książek, poezji, utworem muzycznym itp., w przypadku Dworu Kossaków będą to inspiracje czerpane bezpośrednio z twórczości Zofii Kossak oraz miejsca, w którym mieszkała. Ważne jest, aby złożyć efekty pracy każdej osoby biorącej udział w zajęciach w spójną całość. Animowana pocztówka.

Krótkie formy animowane (dzieci w wieku do 9 lat): Tradycyjna animacja poklatkowa w prostszym wydaniu, adresowana dla dzieci od 6 lat. Warsztaty to praca nad stworzeniem animowanych pocztówek/gifów. Uczestnicy tworzą pocztówki z miejsca, gdzie prowadzone są warsztaty/ pocztówki; krótkie impresje na temat baśni Zofii Kossak, Parku Kossaków, Dworu Kossaków. Techniki pracy: plastelina, wycinanka, wykorzystanie fotografii. Ilość uczestników jednorazowych warsztatów: do 15 osób. Wstęp wolny. Będą prowadzone zapisy.
 

Prowadzenie:
Ilona Majewska – etnografka, od 8 lat warsztatuje i nigdy nie ma dość. Tworzy programy edukacyjne, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w edukacji kulturalnej, w tym edukacji do wielokulturowości, praw człowieka, animacji lokalnych społeczności. W roku 2016 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, autorka książki dla dzieci „Murka. Mała opowieść o uchodźcach”.