Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Twórcy rękodzieła ludowego

Maria Greń – w ramach hobby zajmuje się robótkami ręcznymi i bibułkarstwem

Jan Heller – lokalny rzeźbiarz, specjalizujący się w zaklinaniu znalezionych kawałków drewna, korzeni czy konarów w postaci węży

Rodzinna Grupa Pieśni i Tańca “Kotarzanie” – za promocję folkloru i tradycji beskidów otrzymali certyfikat “Beskidzki Produkt na 5”

Antoni Kocurek – u tego twórcy można zdobyć reprodukcje oryginalnych, używanych w tych “lepszych czasach” maselniczek, czerpoków, koryt i innych sprzętów gospodarstwa domowego sprzed lat

Koła Gospodyń Wiejskich w Brennej i Górkach – grupy pań, które razem zajmują się właściwie wszystkim. Wyszywają, szydełkują, robią na drutach, znakomicie gotują i pieką, śpiewają... Ich wyroby można zdobyć na wielu gminnych i nie tylko gminnych imprezach.

Adam Bojda, firma “Kamtex” – wyroby z piaskowca breńskiego, posiadacz certyfikatu “Beskidzki produkt na 5”

Alicja Pohl – Greń – artystka malarka, przelewająca najróżniejsze obrazy na płótna i drewno. Poza sprawną pracą pędzlami, zajmuje się również haftowaniem

Anna Gruszka – hafciarka

Andrzej Burkot – prowadzi pracownię snycerską, której wyroby odznaczono certyfikatem “Beskidzki produkt na 5”

Józef Droszczok – jeśli zastanawiasz się na tym, w jakie obuwie zaopatrzyć się, by wygodnie chodziło Ci się po górach, koniecznie odwiedź pana Józefa. Zajmuje się bowiem wyrobem najlepszego, sprawdzonego przez górali obuwia – kierpców. Poza tym jest także rzeźbiarzem.

Greń Franciszek – jeden z ostatnich kowali – rzemieślników. Bez obaw można mu powierzyć konie, albo kupić u niego okazjonalne, pamiątkowe podkowy na szczęście, albo ciupagi… coby swojego nie dać, hej!

Marta Cieślar, gospodarstwo “Agroturystyka u Gazdy” – malowniczo usytuowane w Brennej – Malince gospodarstwo agroturystyczne promujące regionalną kuchnię i jazdę konną, będące także doskonałą bazą wypadową do wycieczek górskich. Posiada certyfikat “Beskidzki produkt na 5”

Justyna Waliczek – hafciarka

Gminna Spółdzielnia “Samopomoc Chłopska” – wyrabiają najlepszy i najsmaczniejszy, tradycyjne breński kołacz, za którego “Beskidzka 5” wyróżniła Spółdzielnię certyfikatem “Beskidzki Produkt na 5”

Joanna Konieczny – zajmuje się wyrobem biżuterii i ozdabianiem w stylu decoupage

 

Jadwiga i Marian Dudys: “Chlebowa Chata” – w tradycyjny sposób wyrabiają chleb, podpłomyki, miód, smalec i inne regionalne potrawy. Dodatkowo udostępniają wnętrze obiektu do zwiedzania, by zapoznawać innych z dawnymi metodami produkcji, jakie były stosowane w Brennej. “Beskidzki produkt na 5”!

Jolanta Pieczko – po godzinach pracy w szkole robi przepiękne bombki choinkowe, maluje w różnych stylach i fotografuje, zwłaszcza przyrody – pejzaże, kwiaty, owady.

Schronisko KOSS i Fundacja im. Zofii Kossak – dbałość o dorobek pisarki Zofii Kossak, a także o materialną spuściznę po niej, w postaci zabudowań dworku Kossaków została doceniona poprzez odznaczenie certyfikatem “Beskidzki produkt na 5”