Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury
46f

Kozia Zagroda

Kozia Zagroda, znajdująca się w sąsiedztwie rzeki Brennicy, tuż obok czynnego zimą stoku narciarskiego i lodowiska jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi.

Poza restauracją w Koziej prowadzone są zajęcia regionalne, z których dzieci czerpią sporo radości. Organizowane są warsztaty:  wyrobu sera, ozdabiania pierniczków, pieczenia chleba na zakwasie i cieszyńskich ciasteczek. Ciasteczka cieszyńskie wyróżniają się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale również kunsztem i dbałością o szczegóły. Rodzajów tych słodkości jest zatrzęsienie, a kształtem przypominają księżyce, gwiazdki, jabłuszka, orzechy, ziarna kawy, kwiatki... Pokazy wyrobu serów prowadzone są w kolyie, gdzie uczestnicy warsztatów pomagają wyrabiać sery, smakują bundz, oszczypki i żętycę.

Czym byłaby Kozia Zagroda bez kóz? Tuż obok naturalnego placu zabaw znajduje się "koszor" (zagroda) ze zwierzętami pasterskimi: kozami i owieczkami. Dzieci mogą nabyć u właścicieli pokarm dla zwierząt i nakarmić kozy i owieczki. Dla maluchów, to niebywała atrakcja. W Koziej znalazło się miejsce również na rozmaitości, gdzie można kupić oryginalne bibeloty, zabawki i inne drobiazgi, które mogą być ciekawymi pamiątkami przywiezionymi z Beskidu Śląskiego. Niesłabnącą popularnością wśród maluchów cieszą się pasterskie dzwoneczki. Wszystkie sprzedawane rzeczy odznaczają się metką "Made in Poland". Właściciele dbają o to, aby wspierać polskich twórców, w tym szczególnie tych, którzy działają na Śląsku Cieszyńskim.

Warsztaty są odpłatne, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Dane kontaktowe:
Kozia Zagroda
Brenna Centrum, ul. Sportowa 3
tel. 513 422 143

www.koziazagroda.pl