Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny "Bucze"

w obiekcie

łazienka
plac zabaw

Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny "Bucze" jest Szpitalem Rehabilitacyjnym zlokalizowany jest w dawnej posiadłości Zofii Kossak-Szatkowskiej, w której w latach 20-tych i 30-tych XX wieku mieściła się znana w całej Polsce Szkoła Instruktorów Harcerskich. Powstał na bazie dawnego oddziału dziecięcego Beskidzkiego Zespołu Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Górkach Wielkich - Buczu, mającego długoletnią tradycję i niemałe osiągnięcia w zakresie leczenia dzieci z przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami układu oddechowego.

Ośrodek jest zakładem opieki zdrowotnej działającym w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem Województwa Śląskiego i wpisanym do rejestru zakładów opieki zdrowotnej mających siedzibę na obszarze woj. śląskiego pod nr 000000013820 oraz Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000529509.

OLR "Bucze" położony jest na rozległym obszarze, w pięknej okolicy pogórza Beskidu Śląskiego, w gminie Brenna obdarzonej mikroklimatem sprzyjającym leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Ośrodek mieści się w budynkach wyremontowanych w roku 2009. Posiada pokoje 2, 3, 4-ro osobowe, z aneksami sanitarnymi obejmującymi łazienki wyposażone w kabiny prysznicowe i kabiny toaletowe, na każdej kondygnacji w budynku głównym oraz pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami w pawilonie dla matki z dzieckiem. Ośrodek ogrzewany jest centralnie z własnej kotłowni gazowej. Własna kuchnia oferuje domowe jedzenie z uwzględnieniem zleconych diet.

Na mocy kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia przyjmujemy na leczenie i rehabilitację dzieci ze schorzeniami układu oddechowego w ramach zakontraktowanych świadczeń w oddziale rehabilitacyjnym układu oddechowego. Do Ośrodka można kierować dzieci bezpośrednio po leczeniu szpitalnym, lub leczone specjalistycznie z powodu przewlekłych schorzeń układu oddechowego.

Oferujemy 3- tygodniowe pobyty rehabilitacyjno-lecznicze: dla samych dzieci oraz dla dzieci pod nadzorem opiekuna (osobny pokójz łazienką). Przyjęcie dziecka do leczenia w ośrodku odbywa się na podstawie skierowania na druku „skierowanie do szpitala” wystawionego przez lekarza specjalistę: alergologa, pulmonologia lub lekarza rehabilitacji. Wystawienie skierowania nie obciąża budżetu lekarza kierującego.Przy Ośrodku działa szkoła podstawowa i gimnazjum co pozwala małym pacjentom łączyć leczenie z nauką.
Ośrodek poleca również turnusy rehabilitacyjne dla dzieci niepełnosprawnych finansowane ze środków PFRON.
Ponadto oferujemy odpłatnie turnusy dwutygodniowe w zakresie profilaktyki i rehabilitacji dla dzieci z nadwagą oraz wczasy połączone z rehabilitacją dla "osób 55+".

Dane kontaktowe:
Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny "Bucze"
Górki Wielkie, ul. Harcerska 31
tel. (33) 853 92 93

www.osrodek-bucze.pl