Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Aktualności / Aktuality

Zapraszamy do polubienie profilu projektu na Facebooku - Kliknij tutaj!

Informacje o projekcie na stronie Partnera Słowackiego
- Kliknij Tutaj!

-----------------------------------------------

Przedstawianie teatralne Przygody Kacperka Góreckiego Skrzata na motywach bajki Zofii Kossak.
Wykonanie: Grupa „Sówki” Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Górkach Wielkich. Scenariusz i reżyseria: Anna Holeksa.

-----------------------------------------------

Nasz projekt miał zaszczyt bradz udział w Dniach Otwartych Fundyszy Europejskich,
zapraszamy do oglądania relacji: 

-----------------------------------------------

Film z pleneru rzeźbiarskiego "Utopcowe Improwizacje" - zapraszamy do oglądania!

-----------------------------------------------

 

Już niebawem „Warsztaty nauki gry na instrumentach drewnianych”

Zapisy przyjmowane są w BDZ "Przytulia", dokumenty do wypełnienia znajdują się w dziale "materiały do pobrania"

 

-----------------------------------------------

"Utopcowe improwizacje" - Międzynarodowy plener rzeźbiarski z udziałem artystów z Polski i Słowacji rozpoczyna sie 1 września. 

01-07.09.20 r. - plener w Parku Turystyki w Brennej

jesień 2020 r. - wystawa poplenerowa w Parku Turystyki -----------------------------------------------

28 lipca 2020r.

Zakonczył sie nabór uczestników na "Wyjazd na Dziecięcy Plener Rzeźbiarski" zaplanowany w Babinie w dniach od 12 do 14 sierpnia 2020r.

   

-----------------------------------------------

4 czerwca 2020r.

Dzisiaj przeprowadzono odbiór końcowy Transgranicznego Ogrodu Zielin znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brennej na ul. Góreckiej 224. O oficjalnym otwarciu ogrodu będziemy informować poprzez kalendarz imprez https://turysta.brenna.org.pl/pl/events/2020/06

  

-----------------------------------------------

Maj 2020r.

Nie zwalniamy tempa. Prace trwają nad Transgraniczną Strefą Kultury w Górkach Wielkich i Transgranicznym Ogrodem Zielin. Powstają już pierwsze drewniane konstrukcje, które później zostaną umieszczone w Transgranicznej Strefie Kultury. Tworzone są domki, zadaszenia i mosty. Całość wygląda obiecująco.

    

Na terenie Transgranicznego Ogrodu Zielin, również dużo się dzieje. Powstały już ścieżki oraz została zbudowana drewniana wiata. Czekamy na lepszą pogodę by zacząć sadzić drzewa, krzewy, zioła i inne rośliny, które za niedługo będziemy mogli podziwiać na terenie ogrodu.

   

-----------------------------------------------

Marzec 2020r.

Gmina Brenna wyłoniła wykonawców inwestycji będących częścią projektu:

  1. Pierwsza z nich dotyczy utworzenia Transgranicznej Strefy Kultury przy ulicy Sportowej w Górkach Wielkich - Aranżacja tego miejsca nawiązywać będzie do książki Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Powstaną tam huśtawki, w tym przystosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych huśtawka - bocianie gniazdo oraz zabawowe obiekty: „Dwór Kossaków”, „Magiczny las” i „Wioska skrzatów”. Znajdą się tam również parkowe ławki, solarne latarnie, tak zwane bezpieczne nawierzchnie oraz zostanie wykonane nowe ogrodzenie. W sąsiedztwie Transgranicznej Strefy Kultury pojawi się także przedłużona promenada ośrodka „Pod Brandysem” i miejsca postojowe dla samochodów. Przetarg wygrała spółka Apis z Jarosławia, której oferta wynosiła 539 466 zł.
  2. Druga Inwestycja to stworzenie Transgranicznego Ogrodu Zielin w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej przy ul. Góreckiej - Będzie to drewniana wiata o powierzchni 32 metrów kwadratowych oraz ogród zielin wraz z pergolą, drewnianymi stołami i ławkami oraz stolikami ogrodniczo-warsztatowymi, służącymi do prowadzenia różnych warsztatów z zakresu dziedzictwa przyrodniczego pogranicza polsko-słowackiego. - Zaplanowaliśmy to jako miejsce edukacyjne dla naszej młodzieży, umożliwiające bliskie obcowanie z przyrodą, sadzenie roślin, a następnie dbanie o nie i obserwowanie ich rozwoju. Przetarg wygrało konsorcjum trzech podmiotów gospodarczych, którego liderem jest firma Usługi Ogólnobudowlane Radosław Greń. Wartość inwestycji, której finał planowany jest na koniec maja, to 140 721 zł.

Należy podkreślić że aż 85 procent kosztów obu wymienionych zadań sfinansowane zostanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska Słowacja 2014-2020.

-----------------------------------------------

Luty 2020

Mamy logo!

Projekt może sie pochwailić swoim własnym logotypem oraz leyoutem, wszystko do pobrania pod adresem: https://turysta.brenna.org.pl/pl/materialy-do-pobrania

-----------------------------------------------

8 stycznia 2020

Udało się! Nasz projekt został wybrany do dofinansowania i w dniu dzisiejszym Wójt Gminy Brenna – Jerzy Pilch podpisał umowę o dofinansowanie. Teraz wspólnie z Gminą Babin i OPKiS możemy przystąpić do realizacji naszego projektu „Za woniom drzewa”. Dofinansowanie będzie wynosiło aż 85% !

Poniżej przedstawiamy planowany harmonogram wydarzeń:*

15-16.05.2020 - Warsztaty gry na instrumentach dla dzieci (Przytulia)

21-27.06.2020 – Plener rzeźbiarski (Park Turystyki)

18.07.2020 - Przedstawienie teatralne ( Brandys Górki Wielkie)

12-14.08.2020 – Plener rzeźbiarski (Gmina Babin)

11.2020 – Warsztaty plecionkarstwa (Przytulia)

10.2020-05.2021 – Warsztaty z pracownikami Lasów Państwowych, przyrodnikami pn. „Nasze cudowne drzewa – skarby ludzi i zwierząt” połączone z zabawami przyrodniczo-badawczymi (Transgraniczny Ogród Zielin),

09.2020-06.2021 – Warsztaty „ W drodze za woniom drzewa” z pogadankami o pomnikach na pograniczy PL-SK oraz pieszymi wycieczkami z przewodnikiem (Transgraniczny Ogród Zielin),

09.2020-07.2021 – Warsztaty „Drzewa naszej wyobraźni” (Transgraniczny Ogród Zielin),

*O szczegółowych datach planowanych wydarzeń będziemy informować na bieżąco na naszej stronie w zakładce „kalendarz imprez”  -> https://turysta.brenna.org.pl/pl/events/2020/04

-----------------------------------------------

15 października 2019 r.

W październiku podpisaliśmy Umowę partnerstwa z Gminą Babin i Ośrodkiem Promocji Kultury i sportu w Brennej , by wspólnie realizować projekt pn. „Za woniom drzewa”. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy Brenna.

-----------------------------------------------

2018 r.

Po wielu spotkaniach roboczych zacieśniających więzi pomiędzy gminami, wspólnie przystąpiliśmy do pisania Wniosku o przyznanie dofinansowania w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 dla naszego projektu. Mamy nadzieję, że nasze starania zostaną docenione i wniosek zostanie zaakceptowany.

-----------------------------------------------

9 czerwca 2016 r.

Początek współpracy. Tego dnia Gmina Brenna  wraz z Gminą Babin zawiązały przyjaźń.