Gra terenowa - Turysta i Zielarz
Nowa gra terenowa „Turysta i Zielarz” – odkryj Brenną i Błatnią w aktywny sposób!
Zapraszamy mieszkańców i turystów do udziału w nowej grze terenowej „Turysta i Zielarz”, przygotowanej w ramach projektu „Spotkajmy się w sercu Beskidów – Brenna i Bystrzyca razem”.
To propozycja dla całych rodzin, miłośników górskich wędrówek oraz wszystkich, którzy chcą połączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem przyrody i lokalnego dziedzictwa.
Trasa prowadzi od Beskidzkiego Domu Zielin „Przytulia”, przez Zielony Zakątek w centrum Brennej, aż na szczyt Błatniej (917 m n.p.m.). Po drodze uczestnicy wykonują zadania związane z przyrodą i krajobrazem Beskidu Śląskiego.
Na trasie czeka pięć przystanków:
- odkrywanie świata ziół w „Przytulii”,
- selfie przy muralu w Zielonym Zakątku,
- rozpoznawanie drzew w drodze na Błatnią,
- odnalezienie zabytkowych kapliczek na Polanie Szarówka,
- wykonanie panoramy 360° i rozpoznanie górskich szczytów z Błatniej.
Do udziału wystarczy pobrać ulotkę z kartą zadań, wyruszyć na szlak i dokumentować wykonanie kolejnych wyzwań zdjęciami.
Gra terenowa powstała w ramach projektu „Spotkajmy się w sercu Beskidów – Brenna i Bystrzyca razem”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Interreg Czechy–Polska 2021–2027 za pośrednictwem Funduszu Małych Projektów Euroregionu Śląsk Cieszyński.
Zapraszamy do wspólnego odkrywania Brennej – aktywnie, rodzinnie i blisko natury!