Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Bajkowy Szlak Utopca

Kolor szlaku: czerwono-biały
Przebieg trasy: Brenna Centrum - dolina Hołcyna – Grabowa – Brenna Leśnica
Czas przejścia: 2, 25 h /2,15 h
Długość trasy:  8 km


Podczas wyprawy Bajkowym Szlakiem poznamy niesamowite przygody Utopca - Gazdy Brennicy. Wędrówkę rozpoczynamy w Brennej Centrum, gdzie za znakami czerwono-białymi podążamy w kierunku doliny Hołcyny. Idąc wzdłuż drogi mijamy kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela oraz Starą Karczmę. Docieramy do mostu na rzece Brennicy i kontynujemy wędrówkę ulicą Hołcyna. Szlak prowadzi nas drogą asfaltową obok przystani kajakowej. Następnie dochodzimy do składnicy drewna, gdzie kończy się wąska droga asfaltowa i rozpoczyna krótkie strome podejście na Grabową. Ścieżka biegnie alejką pomiędzy drzewami bukowymi, jodłowymi i świerkowymi.
Idąc dalej dochodzimy do rozwidlenia szlaków przy Chacie Grabowej. Wokół schroniska znajduje się park tematyczny "Ogród Bajek" z postaciami z legend i podań z regionu Beskidu Śląskiego.
Z okolic Grabowej rozciąga się piękny widok na Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m,), Równicę (885 m n.p.m), Czantorię (995 m n.p.m), osiedle Świniorka (ok. 700 m n.p.m) i Halę Jaworową. Po krótkim odpoczynku schodzimy za znakami szlaku spacerowego do doliny Leśnicy. Po drodze mijamy niewielkie osiedla i polany.

 

 

Załączniki: