Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

"Dom" - premiera filmu o powstaniu Domu Katolicko-Ludowego (BDZ "Przytulia")

08

wrz

18:00

"Dom" - premiera filmu o powstaniu Domu Katolicko-Ludowego (BDZ "Przytulia")

Beskidzki Dom Zielin "Przytulia"

Z okazji 100-lecia Domu Katolicko-Ludowego (Beskidzki Dom Zielin "Przytulia") zrealizowaliśmy przy współpracy z Towarzystwo Miłośników Brennej i Górek "Jodła" (opieka merytoryczna, udział w filmie) film "Dom", w którym potomkowie założycieli opowiadają o powstaniu naszego budynku.
 
Dom Katolicko-Ludowy, został wybudowany 100 lat temu, z własnych oszczędności, siłą własnych rok mieszkańców Brennej, z przeznaczeniem na działalność społeczną i kulturalną. To była inicjatywa oddolna, której pomysłodawcą było Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej w Brennej.
W filmie wystąpiły ososby, które bezpośrednio są związane z naszym budynkiem, bo ich przodkowie, rodzice, dziadkowie, byli budowniczymi Domu Katolicko-Ludowego.
Za wartośc merytoryczną, historyczną odpowiada Wojciech Grajewski, historyk, który od 15 lat dokumentuje i odtwarza historię naszego budynku.
 
 
Premiera "Domu" odbyła się podczas głównych obchodów 19 sierpnia. Wiele osób pyta o możliwość obejrzenia filmu, dlatego zapraszamy na specjalny pokaz w Beskidzkim Domu Zielin "Przytulia", 8 września 2023 (piątek), o godz. 18:00

Wstęp wolny, zapraszamy!!!