Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Gwiazda Wakacji - Patrycja Markowska

10

sie

17:00

Gwiazda Wakacji - Patrycja Markowska

Brenna Centrum - Park Turystyki (Amfiteatr), ul. Malinowa 2b

Już 10 sierpnia na deskach Amfiteatru w Brennej wystąpi Patrycja Markowska z zespołem. 

W rolii supportów wystąpiązespoły:
17:00 - Rift
18:00 - GalHan 
20:30 - Patrycja Markowska Patrycja Markowska - muzyka towarzyszy jej od urodzenia. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych artystek polskiej sceny muzycznej.

Kocha grać koncerty i uważa, że to najwspanialsza część tego zawodu.

Piosenkarka występuje z zespołem w składzie: Michał Gołąbek (gitara, śpiew), Krzysztof Siewruk (gitara, śpiew), Marcin Koczot (śpiew, instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja).

Patrycja wydała dotąd 7 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 34 single, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów. 

Artystka ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia muzyczne, m.in. Eska Music Awards dla Artystki Roku (2008)
i Złoty Dziób Radia Wawa za Przebój Roku „Świat się pomylił” (2007 rok). Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej
w Opolu wygrała Konkurs Premier oraz zdobyła Nagrodę Dziennikarzy. Piosenka „Świat się pomylił”  pochodząca
z platynowego albumu o tym samym tytule, stała się wizytówką artystki.

Rok 2010 przyniósł wokalistce kolejny sukces w postaci platyny dla albumu zatytułowanego po prostu „Patrycja Markowska”. Utwory takie jak: „Księżycowy”, „Hallo, hallo” czy „Ostatni” grały wszystkie stacje radiowe.

W 2013 roku, najbardziej rockowa płyta w dorobku artystki zatytułowana „Alter Ego”, uznana przez fanów za najlepszą, pokryła się złotem.

W kwietniu 2015 roku ukazał się album koncertowy „Na Żywo” (CD / DVD) nagrany podczas koncertu w łódzkim klubie Wytwórnia. Wydawnictwo to zawiera największe przeboje artystki w tym: „Jeszcze raz”, „Ocean” czy „Tylko mnie nie strasz”.  

Patrycja jest tytanem pracy, więc w marcu 2017 roku ukazały się w Internecie kolejne 4 premierowe, opatrzone klipami utwory, tym razem nagrane w duetach z czterema wyjątkowymi artystami: Leszkiem Możdżerem, Markiem Dyjakiem, Ray’em Wilson’em oraz Grzegorzem Skawińskim.  

Były zwiastunem najnowszego wydawnictwa Patrycji zatytuowanego „Krótka płyta o miłości” (czerwiec 2017). Z albumu tego pochodzą również single: „Kochaina“, „Za nas dwoje“, „Czy przyjdzie wiosna“ oraz „Lalka“.

 

DROGA – to nowa płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich. Pojawiła się na rynku muzycznym 25 stycznia 2019 roku. Pierwszy singiel „Na szczycie“ uchyla rąbka tajemnicy jak brzmiała będzie cała płyta. Będzie rockowo, bluesowo i trochę niepokornie.

Długo czekałam na moment kiedy będę gotowa nagrać płytę z tatą. Kiedy zaczęliśmy razem muzykować, dźwięki przychodziły same. Nie mieliśmy na nic ciśnienia, nie mieliśmy też żadnych oczekiwań wobec siebie. Zgromadziliśmy zaprzyjaźnionych ludzi do pracy nad płytą wierząc, że z przyjaźni powstają najpiękniejsze rzeczy” tak o płycie mówi Patrycja Markowska.

 

GalHan - Zespół GalHan powstał w 2006 roku. Choć jeszcze na Festiwalu MEDIAWAVE, który odbyłsię w MOKiS „Trójkąt” w Mysłowicach – Brzezince wystąpił jako SERVO. Chwilę później pojawia się dumna nazwa GalHan. Zespół tworzą muzycy grający ze sobą od wielu lat w różnych składach i konfiguracjach ale dopiero wspomniany 2006 rok stał się przełomowy, kiedy postanowili połączyć swoje siły, co zaowocowało bardzo charakterystycznym stylem, łączącym w sobie rock, grunge i bluesa. Ugruntowany skład grupy ukształtował się w 2007 roku.

W pierwszym składzie zespołu grali:
· Jacek Wocka – wokal
· Tadeusz Sojka – gitara
· Dariusz Brodziak – gitara
· Jerzy Szyja – bas
· Adam Pioskowik – perkusja
· Marian Głuch – instrumenty klawiszowe

Skutkiem ciągłych poszukiwań muzyczno-brzmieniowych do kapeli dołączył Maciej Wrona – harmonijka ustna, dzięki któremu umocnił się charakter brzmieniowy zespołu. W tym też czasie opuścił skład nasz kolega – Darek Brodziak.
GalHan rozpoczyna intensywne prace nad nowym, w pełni autorskim – programem. Powstają m.in. takie utwory, jak: „Na rogu złej ulicy; „Wysłuchaj mnie”; „Podwiatr”; „Ekspres” czy „Przebudzenie” .W 2009 roku w kwietniu z kapeli odchodzi basista Jerzy Szyja, który postanawia powołać dożycia własny projekt muzyczny. Do zespołu GalHan dołącza młody, kreatywny, basista Michał Łyp, który znakomicie odnajduje się w klimacie kapeli. Dzięki temu GalHan kontynuuje realizacje nowego materiału, którego część możemy słuchać na pierwszej płycie pt " Noże i szkło"  oraz serii koncertów.

Na kilka lat skład zespołu stanowią:
· Jacek Wocka – wokal
· Tadeusz Sojka – gitara
· Michał Łyp – bas
· Adam Pioskowik – perkusja
· Marian Głuch – instrumenty klawiszowe
· Maciej Wrona – harmonijka

Rok 2013 to okres dużych zmian w składzie. Do kapeli dołącza gitarzysta Krzysztof Zielosko, odchodzi wokalista Jacek Wocka, a jego miejsce zajmuje Wojtek Urban. Te zmiany spowodowały wzbogacenie brzmienia zespołu, przearanżowanie niektórych utworów i pozyskanie kolejnej grupy fanów i słuchaczy. GalHan znów wyrusza w trasy koncertowe.

Po wszelkich zmianach, które trudno analizować skład zespołu został poszerzony i na dzień dzisiejszy stanowią:

· Tadeusz Sojka – gitara prowadząca, wokal, aranżacje, teksty, szef zespołu zwany potocznie Ojcem Dyrektorem
· Maciej Wrona – harmonijki ustne
· Bartłomiej Bogunia – śpiew
· Krzysztof Zielosko – gitara rytmiczna
· Piotr Sklorz - instrumenty klawiszowe
· Mariusz Błonkała – gitara basowa
· Adam Leboszka – instrumenty perkusyjne
· Tomek Maniak - perkusja
· Artur Nagi – akustyk, organyRift -  to polski zespół opierający się na rock'n'rollu, założony w Bielsku Białej. W jego skład wchodzi pięciu muzyków, z których każdy może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Wokalistą, a także autorem tekstów Rift, jest finalista The Voice of Poland - Marcin Nawrocki. Brzmienie wychodzi poza granice rocka klasycznego, stąd też nazwa oznaczająca szczelinę - symbolizująca miejsce jakie muzycznie zajmuje zespół, wypełniając lukę pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi. Wszystko to sprawia, że koncerty RIFT intrygują, są widowiskowe i pozostają ze słuchaczami na długo.

  • Gitary: Piotr Nowak, Piotr Stopka
  • Bas: Piotr Śmiałek
  • Perkusja: Łukasz Sztwiertnia