Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Teresa - w życiu i twórczości męża Jana Wałacha

20

maj

18:00

Teresa - w życiu i twórczości męża Jana Wałacha

Beskidzki Dom Zielin "Przytulia"

Często, w kontekście wielkich ludzi - mężczyzn, słyszy się powiedzenie: "Za każdym sukcesem wielkiego mężczyzny stoi wyjątkowa kobieta".

Za sukcesem Jana Walacha z pewnością stała jego żona, niezwykle skromna, zawsze w cieniu, ale niezmiernie pracowita, oddana kobieta, gospodyni, opiekunka ogniska domowego, matka i żona - Teresa Wałach, z domu Liboska. Artysta nieraz uwiecznił ją na swoich pracach.

Teresa była tak skromną osobą, że biografowie malarza poświęcają jej zaledwie jedno zdanie - "Teresa Wałach, z domu Liboska, urodzona w Wiśle."

Udało nam się również dotrzeć do korzeni Teresy, która, jak się okazało, rzeczywiście urodziła się w Wiśle, ale jej przodkowie pochodzą od wielu pokoleń z Brennej. Z breńskiej rodziny Libosków.

Beskidzki Dom Zielin "Przytulii" pragnie,  wyjątkowo, skierować reflektory w stronę Teresy. Pokazać ją okiem zarówno męża - artysy, jak również fotografów, a także rodziny.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór - "Teresa - w życiu i twórczości męża Jana Wałacha", oprawę muzyczną zapewni Zbigniew Wałach wraz ze swoimi uczniami z Brennej