Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

"W ogrodzie wierszy i kwiatów" - wieczór poetycki M. Orawskiej połączony z wernisażem prac Z. Skrond

15

kwi

18:00

"W ogrodzie wierszy i kwiatów" - wieczór poetycki M. Orawskiej połączony z wernisażem prac Z. Skrond

"W ogrodzie wierszy i kwiatów" - wieczór poetycki Małgorzaty Orawskiej połączony z wernisażem prac Zofii Skrond

Zapraszamy na niezwykły wieczór, podczas którego spotkamy się z dziełami dwóch Artystek.

Małgorzata Orawska pochodzi z Odporyszowa, a obecnie mieszka w Skoczowie. Z wykształcenia pedagog, animator kultury, pracuje w oświacie. W 2005 r. wydała debiutancki tomik poezji pt. „Margerytki”. W tomiku "Nenufary" znajdują się z kolej wiersze powstałe w latach 2010-2015 oraz kilka wcześniejszych utworów.  Jej utwory ukazały się m.in. w zbiorze wierszy poetów ziemi cieszyńskiej „Podwieczorek z metaforą” (2006), w IV Antologii wierszy nagrodzonych w konkursach poetyckich DK w Kętach „Szukam słowa” (2006), a także w „Antologii skoczowskich poetów” MCK w Skoczowie (2014). Redaktor naczelna „Kalendarzy Miłośników Skoczowa” (1996-2010), współtwórczyni publikacji dotyczących Skoczowa i regionu. Autorka licznych artykułów w lokalnych wydawnictwach i prasie.

 

Wieczór poetycki ubogacony zostanie wystawą prac Zofii Skrond. Malarka urodziła się 7 kwietnia 1934 w Zabrzegu, zmarła w 2015 r. w wieku 81 lat.  Absolwentka Państwowego Liceum
Technik Plastycznych w Bielsku-Białej. Przez kilkadziesiąt lat mieszkała w Brennej. Pracowała w reklamie w Bielsku-Białej, biurze projektów w Gdańsku i Szkole Podstawowej nr 1 w Brennej. Brała udział w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoimi akwarelami i grafikami ubogaciła album „Brenna- góralska wieś Beskidu Śląskiego".