Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Kozia Zagroda

Wszystkie potrawy przygotowywane są z produktów naturalnych, bez tzw. polepszaczy smaku, w tradycyjny a tym samym zdrowy sposób.

Możecie zatem skosztować u nas francka, jagnięciny i oryginalnej kwaśnicy, uraczyć się nalewką i miodem, ale też dowiedzieć się co to jest sałasz, kim zaś byli Wałasi. Dla wielu dzieci atrakcją będzie karmienie i pogłaskanie kozy.

Bramy Zagrody są otwarte na oścież przez cały rok. Odbywają się tutaj imprezy regionalne, w tym warsztaty pieczenia chleba i wyrobu serów, pokazy pieczenia placków na blasze, ogniska z pieczeniem barana. Organizujemy imprezy okolicznościowe m.in. kameralne wesela w wyjątkowej atmosferze, chrzciny, komunie, urodziny. We wnętrzach naszej drewnianej chaty mamy dwie izby, po 50 miejsc każda. Dolną z tradycyjnym piecem kaflowym, uzupełnia obszerna weranda z widokiem na malownicze góry, a latem - ogródek piwny z bacówką. W górnej izbie odbywają się warsztaty dla szkół i przedszkoli, a także szkolenia i wystawy.

Oczekiwanie na posiłek można sobie umilić zapoznając się z wystawą starej fotografii, prezentującej Brenną, jakiej już nie ma lub oglądając na poddaszu film o minionych czasach.

Dane kontaktowe:
Kozia Zagroda
Brenna, ul. Sportowa 3
tel. 513 422 143
koziazagroda.pl