Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Na Stary Groń

Na polanie Starego Gronia znajduje się bacówka pasterska. Miejsce zlokalizowane jest tuż obok 12 m wieży widokowej, w pięknym paśmie Beskidu Śląskiego z widokiem m. in. na Dolinę Hołcyny i Brennicy, pasmo Błotnego, Skrzyczne, Orłową, Równicę, pasmo Stożka i Czantorii oraz szczyty Beskidu Śląsko-Morawskiego z dominującą Łysą Górą. Przy bacówce ustawiono stoły i ławy, przy których można odpocząć, podziwiając niezwykłą panoramę. Jej wnętrze dostępne jest dla każdego turysty, oddaje charakter dawnych bacówek z paleniskiem w środku. 

 

Z Brennej Centrum

Kolor szlaku: zielony
Czas przejścia: 1,50 h / 1,10 h

Wycieczkę rozpoczynamy z przystanku autobusowego Brenna Centrum. Idziemy w kierunku Parku Turystyki, następnie szlak prowadzi nas obok wyciągu narciarskiego. Wędrując za znakami zielonego szlaku dotrzemy przez Horzelicę na szczyt Starego Gronia. 

Z Brennej Ośrodka Zdrowia

Kolor szlaku: czarny
Czas przejścia: 2 h / 1,20 h

Początkiem tej trasy jest przystanek Brenna Ośrodek Zdrowia, następnie przez około 200 metrów podążamy w głąb doliny Leśnicy, po czym skręcamy w lewo w leśną drogę. Szlak ten biegnie kolejno przez szczyty Malinę i Horzelicę  a następnie dochodzi na Stary Groń. 

Z Brennej Leśnicy

Kolor szlaku: żółty, zielony, czarny
Czas przejścia:  1,20 h /  0,45 h

Z Brennej Leśnicy wyruszamy od przystanku przy Szkole Podstawowej. Kierujemy się za żółtymi znakami, które doprowadzą nas do kapliczki przed szczytem Starego Gronia. Od tego miejsca podążamy za znakami czarnego i zielonego szlaku turystycznego. 

Z Brennej Leśnicy

Kolor szlaku: zielony
Czas przejścia:  0,55 h /  0,25 h

Z Brennej Leśnicy w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego "Dolina Leśnicy" wyruszamy za znakami zielonymi, które doprowadzają nas na szczyt Starego Gronia.

Załączniki: